Dla kogo kierunek studiów zarządzanie i inżynieria produkcji?
Dla wszystkich, których interesują zarówno zagadnienia związane z zarządzaniem jak i inżynierią. Ten interdyscyplinarny kierunek pozwoli Ci zyskać nie tylko szeroką wiedzę, ale również kompetencje z zakresu techniki i informatyki, ale i ekonomii, finansów, prawa, organizacji i zarządzania.
Polecamy ten kierunek umysłom ścisłym, otwartym jednak na zdobywanie wiedzy z wielu dziedzin oraz marzącym o pracy w przemyśle (np. maszynowym, elektromaszynowym, motoryzacyjnym ale również w firmach konsultingowych, usługowych, handlowych lub instytucjach administracji samorządowej.
Studia I stopnia
Studia mają charakter interdyscyplinarny. Na pierwszych latach zdobędziesz wiedzę ogólną i kierunkową z zakresu: techniki i informatyki, organizacji i zarządzania, ekonomii, finansów i prawa. Następnie możesz wybrać specjalność.
Specjalności:
– Inżynieria zarządzania produkcją
Projektowanie nowych oraz nadzorowanie istniejących procesów i systemów produkcyjnych w przedsiębiorstwach branży maszynowej, motoryzacyjnej, lotniczej.
– Informatyczne systemy zarządzania
Projektowanie i tworzenie baz danych związanych z zarządzaniem produkcją, implementacja informatycznych systemów zarządzania przedsiębiorstwem.
– Systemy logistyczne przedsiębiorstwa
Określanie kosztów i terminów przyjmowanych zleceń produkcyjnych, zarządzanie stanami magazynów i stanami produkcji w toku, zarządzanie procesami zaopatrzenia i sprzedaży.
– Inżynieria bezpieczeństwa pracy
Normowanie czasu pracy, szkolenia pracowników, projektowanie stanowisk pracy z uwzględnieniem wymagań ergonomicznych oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.
Studia II stopnia
Studia dostarczają zaawansowanej wiedzy inżynierskiej z zakresu organizacji i zarządzania systemami produkcyjnymi. Możesz wybrać jedną z czterech specjalności.
Specjalności
– Inżynieria zarządzania przedsiębiorstwem
Twórcze rozwiązywanie problemów z zakresu inżynierii zarządzania, zastosowanie sztucznej inteligencji w procesach zarządzania przedsiębiorstwem. Informatyczne systemy przedsiębiorstwa.
– Informatyczne systemy przedsiębiorstwa
Wizualizacja i wirtualizacja systemów produkcyjnych, inżynieria danych w procesach wytwarzania, zarządzania projektami i usługami.
– Inżynieria administracji gospodarczej
Zarządzanie procesami gospodarczymi w firmach produkcyjnych, handlowych i usługowych oraz użytkowanie systemów informatycznych w instytucjach administracji samorządowej.
– Inżynieria innowacji przemysłowych
Zarządzanie innowacjami i transferem technologii, zarządzanie projektami innowacyjnymi, rozwijanie kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów.